בשיטת יוגה צחוק כל אחד צוחק, בלי סיבה ובלי בדיחה. בדיוק כמו שילד צוחק החל מיום היוולדו. ילד בן 6 צוחק 400 פעם ביום, מבוגר רק 20. ככל שאנו מתבגרים אנו מפחיתים את טבע הצחוק הפנימי הטבוע בנו בלידה בגלל גורמים סביבתיים שדורשים מאיתנו להיות רציניים כתנאי להצלחה בחיים. יוגה צחוק מאפשרת לנו להשתחרר מכל המעצורים אותם צברנו מילדותינו ואילך, ולהרגיש חופשיים ומשוחררים, צוחקים עד אין קץ. ללא סיבה. ללא בדיחה. כך סתם. הגוף איננו מבדיל בצחוק מותנה בהומור ובצחוק בלתי מותנה שנעשה באמצעות תרגילים פיזיים ותרגילי נשימה.

אם ההיגיון לא עזר לי, בוא ננסה משהו לא הגיוני.”  אלכס סטרניק, אל כס הצחוק

יוגה צחוק

ביוגה צחוק אנו בעצם רוצים להגיע לקטרזיס, ניקוי מנטלי, דרך תנועות של הגוף מלוות בצחוק. התרגול יוצר תנועה, אשר משנה את הרגשות והופך לשמחה, זה כל הרעיון ביוגה צחוק. כמו שאומר המשפט היפה – Motions Create Emotions. לא באמת צריך להיות מאושרים כדי לצחוק. ככל שנצחק יותר האושר יגדל בתוכנו.

יוגה צחוק

תרגול בקבוצה וגישת התרפיה

תרגול בקבוצה מאפשר לצחוק להיות מדבק ולהתגבר.הצחוק הוא המדיטציה הכי קלה ותומך במערכת החיסון, שחרור מתחים, מחבר בין אנשים ומעניק תעוזה לחיות מחוץ לקופסא. השיטה אפקטיבית במיוחד כאשר מתרגלים במשך 40 יום ברציפות על מנת לעשות שינוי תודעתי משמעותי. השיטה הומצאה בהודו ב- 1995 ע”י ד”ר מאדאן קטריה, רופא פנימי שגילה עניין בנושא הצחוק, ערך מגזין רפואי ופרסם מאמרים בנושא.

מה הקשר ליוגה? יוגה זה איחוד הגוף והנפש. אם אני משנה את התנהגות הגוף, אני משפיע בכך על התנהגות הנפש. כמו כן, יוגה משמעה שליטה. כלומר, אנשים יוגים הם אנשים השולטים ביכולת מסוימת, לדוגמא: “יוגי של סרטן” לפי פרופ’ גרשום זייצ’ק הינו אדם בריא שחי עם גידול סרטני שנים רבות, בבריאות טובה. מכאן יוגי של צחוק הוא אדם שיודע לצחוק בעת משבר. אדם הבוחר להרגיש טוב יותר, ולא קורבן של הנסיבות. וזו התרפיה שבצחוק.