נונסנס וג’יבריש

נונסנס וג’יבריש עוסקים ברמה הקוגניטיבית והקיומית של הצחוק. השיטה מאפשרת צמיחה והתרחבות בזמן הפתעות בחיים ובמצבי אבסורד. כחלק מהתרגול עושים שימוש בשפת הג’יבריש ע”י תרגילים ומשחקי אימפרוביזציה, אוסף של מילים חסרות משמעות, המאפשרת את ההבנה שהעולם החיצוני הוא חסר אם ההיגיון לא עזר לי, בוא ננסה משהו לא הגיוני.”  אלכס סטרניק, אל כס הצחוק משמעות ומהנקודה הזו מתאפשרת בחירה במשמעות פנימית-תכליתית, בתוך האדם. שאלות כמו – האם ביכולתי לצחוק על העולם ועל עצמי? האם אני יכול לקבל את עצמי על כל חולשותיי,מגרעותיי ולהודות בהם? מה התכלית המדויקת של הקיום עבורי? מה אמיתי עבורי? כל אלו מקבלות מענה מהאונה הימנית כאשר תרגול נונסנס וג’יבריש מפתחים אותה. נונסנס וג'יבריש

אימפרוביזציה ומשמעות

נונסנס וג’יבריש מפתח אינטואיציה, תודעה, יכולת אימפרוביזציה על הבמה במשחק ולכן מספק כלים על מנת לפעול בצורה שהיא עוקפת שכל, להתמסר למשמעות בחיינו גם אל מול האבסורד שבחיים, וללכת עם הלב והתכלית כאשר אלו באים לשבור את חוקי ההיגיון והשכל שבד”כ מכתיבים את פעולותינו ואמונותינו. תרגול נונסנס וג’יבריש כאימפרוביזציה על הבמה ויותר מאוחר כיישום בחיים האמיתיים Applied Improvisation יתרום לדיוק בבחירותינו בעת משבר ויעזור לנו לפעול ממח ימין ולא מהשכל – כך נהיה קשובים יותר לאינטואיציה ואסרטיביים בכל מצב.

ג’יבריש-ערכים מוספים

המח נח בזמן התרגול ומאפשר חזרה לילדות, השתטות, שיפור דימוי עצמי, שיפור כושר הלמידה הסמויה והזיכרון ומסייע בעמידה מול קהל. כשפה הראשונה של כל בני האדם, הג’יבריש מאפשר אחדות, כיוון שאי אפשר להתווכח, לבקר, להלחם בשפה הזו והיא מתאימה לכל אדם ללא הבדל דת, גזע מין או גיל.

Charlie_Chaplin“Must you know the reason for everything” Charlie Chaplin